دسته‌ها

برچسب‌ها

ccd مخصوص میکروسکوپ I am Urmia Lake Yon.ir/t5E2 آب گرفتگی شهر در پی سیل آتش سوزی ساختمان پلاسکو آخرین اخبار ساختمان پلاسکو تهران آیت الله رفسنجانی ، آیت الله رفسنجانی درگذشت ، فوت آیت الله رفسنجانی، سردار سازندگی درگذشت اتش گرفتن پلاسکو امداد رسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان تخریب راه ها در پی سیل سیستان و بلوچستان تصادف قطار تصادف قطار تبریز مشهد تصادف قطار تهران مشهد تصادف قطار دامغان تصادف قطار در دامغان تصادف قطار در سمنان تصادف قطار مشهد تصادف مرگبار دو قطار مسافربری تهیه عکس یا فیلم تهیه عکس یا فیلم از میکروسکوپ جاری شدن سیل حادثه قطار مشهد حریق پاساژ پلاسکو خسارات به منازل سیل سیستان و بلوچستان خسارات سیل سیستان و بلوچستان دامغان دوربین دیجیتال مخصوص میکروسکوپ دوربین میکروسکوپ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درگذشت سمنان سیل در استان سیستان و بلوچستان فرو ریختن ساختمان پلاسکو فوت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام لینک ثبت امضا برای نجات دریا چه ارومیه مجروحان من دریاچه ارومیه هستم نابود شدن پاساژ پلاسکو نحوه کار با ccd Camera پاساژ پلاسکو فرو ریخت پلاسکو تهران در آتش پلاسکو نابود شد کمپین حمایت از دریاچه ارومیه کمپین من دریاچه ارومیه هستم کمپین نجات دریاچه ارومیه گرفتن عکس تهیه با دوربین میکروسکوپ
I am Urmia Lake من دریاچه ارومیه هستم

I am Urmia Lake من دریاچه ارومیه هستم

اخبار

“I am Urmia Lake من دریاچه ارومیه هستم” نام کمپینی ست که از تمامی طبیعت دوستان ، فارسی زبانان و ایرانیان دعوت به مشارکت و ثبت امضا نموده است که دقایقی قبل در برنامه خندوانه توسط بازیگر محبوب جناب آقای “رضا کیانیان” معرفی شد .

اگر امضا های ثبت شده به عدد یک میلیون امضا برسد میتوان آنرا به به سازمان ملل اعلام و توجه و همت جهانیان را برای کمک به احیای این دریاچه بسیج نمود. تا چندی قبل اعلام شد که نزدیک به ۹۶ دصد دریاچه ارومیه خشک گردیده که بسیار باعث تاسف میباشد.

شاید برخی بسیار اندک بگویند دریاچه در فلان نقطه چه ارتباطی میتواند با ما داشته باشد که در پاسخ میتوان گفت که این مشکل مصداق همان قایقی ست که شخصی در یک سر آن و نقطه ای دور از شما مشغول به سوراخ نمودن کف قایق است ! آیا میتوان گفت که به من ربطی ندارد ! حقیقت اینست که خشک شدن این دریاچه ارتباطی مستقیم با اکوسیستم منطقه داشته باعث گرمایش بیشتر سطح زمین شده و خشکسالی باعث فقدان حیات وحش منطقه شده و زنجیره های مختلف غذایی را نابود میکند که تاثیر برخی از آنها شاید سالهای بعد نمایان شود.

نمونه ای این تاثیرات را میتوان در بخشی از کشور چین مثال زد که کشاورزان منطقه ای برزگ  نوعی پرستو را آفت دانسته و بطور گسترده نسبت به نابودی پرستو ها اقدام کردند تا جایی که دیگر اثری از آن پرستو ها نبود ابتدا کشاورزان و باغداران خوشحال شدند اما دیری نگذشت که متوجه شدند که این پرستوها برخی حشرات دیگری که دشمن زنبور عسل بودند را کنترل و نابود میکرد که با نبودن پرستویی برای تعدیل جمعیت آن حشرات ، نتیجه این شدکه تمامی زنبور های عسل آن منطقه از بین رفتند و به تبع آن دیگر زنبوری برای لقاح گل های باغ های باغبانان وجود نداشت و میوه ای هم درکار نبود و عملا کار بجایی رسید که باغداران آن منطقه با نردبان کنار درخت های خود رفته و تک تک گلها را به صورت دستی لقاح میکنند. این یک نمونه از دخالت و کم توجهی بشر به طبیعت است. بیایید طبیعتی که خداوند برای آرامش روحی و جسمی ما آفریده را قدر دان باشیم و در حفظ آن کوشا باشیم .

کمپین من دریاچه ارومیه هستم. I am Urmia Lake

کمپین من دریاچه ارومیه هستم. I am Urmia Lake

 

هر کسی که وقتی نام وطن را میشنود و احساسی خاص بدو دست میدهد آرزویش آبادی وطنش هست مهال است که بی تفاوت از کنار این قضیه بگذرد. پس به کمپین ثبت امضا برای نجات دریاچه ارومیه بپیوندید.

برای ثبت امضا دو راه وجود دارد اول مراجعه به لینک Yon/t5E2  و راه دوم ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۰۴۰

لینک ثبت امضا برای نجات دریاچه ارومیه(کمپین “I am Urmia Lake من دریاچه ارومیه هستم”):    >>>   Yon.ir/t5E2

با امید ایرانی آباد و سرفراز . زنده باد ایران و ایرانی.

 

0 دیدگاه
دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *